• DOLAR
  7,9993
 • EURO
  9,5122
 • ALTIN
  464,38
 • BIST
  1.321
Ziya Selçuk’tan Telafi Eğitimi İle İlgili Flaş Haber!

Ziya Selçuk’tan Telafi Eğitimi İle İlgili Flaş Haber!

Ziya Selçuk’tan Telafi Eğitimi İle İlgili Flaş Haber!

Salgın sebebiyle meslektaşlarıyla karşı karşıya buluşamayan Ziya Selçuk, internet ortamına taşınan ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ yardımıyla gidemediği illere dijital imkanlarla ulaşmayı devam ettiriyor.

Ziya Selçuk, Evde eğitim zamanında gösterdikleri fedakarlıktan ötürü meslektaşlarını teşekkr ederek, ”Zor günlerde eğitimci olarak hepimiz toplumun yaralarını sarmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Artuklu şehrinden uzaktan bağlantıyla bağlanan Nevin Çete’nin oğlu Deniz, EBA’daki yaz dönemi hazırlık çalışmalarına dikkat ederek, ”Sizler bizleri bizden çok daha düşünüyorsunuz. Ben yaz aylarını kafamdan silmiştim. Sizlerin bu getirdiğiniz şey için gerçekten çok minnettarım” derken, Ziya Selçuk da , ” Bizlerin vazifesi çocuklara hizmet vermek” dedi.

Ziya Selçuk, Yeşilli kazasından Orhan Kesim’in telafi eğitimle ilgili sorusunu yanıtlarken, süreci izlediklerini kaydederek, “Televizyondaki derslerin ne kadar yararı olmuş, EBA web ve akademik Destek’ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül de karşı karşıya eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir biçimde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz” bilgisini paylaştı.

BAKAN SELÇUK’U ALKIŞLADILAR

Uzaktan eğitim ile ilgili fikirlerini söyleyen Kızıltepe kazasından İsmail Bozdağ ise, “Çok kısa bir süre diliminde sizin başı çektiğiniz bir ekip dünyada görülmemiş bir refleksle karşı karşıya eğitimden uzaktan tahsile geçme sürecinin alt yapısı oluşturarak hayata geçirdi. Uzaktan eğitim konusunda bir ihtimal 10 yıl sonra gelebileceğimiz bir noktaya 1 ayda geldik. Bu salgın sürecinde sağlık personelini alkışladık, destekledik. Ben yaptığınız bu işin de bir alkışa değer bulunduğunu düşünüyorum” diyerek meslektaşları ile birlikte Bakan Selçuk’u alkışladı. Selçuk da, bunun hep birlikte başarıldığını söyledi.

AĞLAYAN ÖĞRENCİ İÇİN GERİ DÖNDÜ

Video konuşmaın bitiminde meslektaşlarıyla vedalaşan Bakan Selçuk, ekranda ağlayan bir öğrenci görünce yine yerine döndü. Bakan Selçuk, kendisi ile mevzuşamayacağını düşündüğü için ağlayan 1. Derslik öğrencisi Derya Göktaş’ı teselli ederek, “Seni hepimiz ağlatır mıyız kuzum, hiç merak etme sen” diyerek yayına tekrar bağlandı. “derslikımdaki dostlarımın ve öğretmenimin selamları var. ‘İçimdeki Okul Sesleri’ kitabınızı da çok sevdim” diyen Derya’ya Bakan Selçuk’un yanıtı, “Öğretmenine de dostlarına da çok selam so şekilde. Seni sevgiyle öpüyorum güzel yavrum benim” oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM